Училище за вълшебства Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Магическо училище Хогуортс.Потопете се в магията.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Артър Конан Дойл

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Ребека Андерсън
Директор и преподавател по ЗСЧИ
Ребека Андерсън


Брой мнения : 227
Join date : 28.11.2009

Артър Конан Дойл Empty
ПисанеЗаглавие: Артър Конан Дойл   Артър Конан Дойл EmptyНед Дек 20, 2009 1:56 am

Артър Игнейшъс Конан Дойл е британски писател, автор на романи и разкази. Той е най-известен като създател на образа на детектива Шерлок Холмс. Освен това е и автор на научнофантастични разкази, исторически романи, пиеси и поезия.

Произведения
„Етюд в алено“ (преведено също и като „Етюд в червено“, A Study in Scarlet, 1887 г.)
„Знакът на четиримата“ (The Sign of Four, 1890 г.)
„Приключенията на Шерлок Холмс“ (сборник разкази, The Adventures of Sherlock Holmes, 1892 г.)
„Мемоарите на Шерлок Холмс“ (сборник разкази, The Memoirs of Sherlock Holmes, 1894 г.)
„Баскервилското куче“ (The Hound of the Baskervilles, 1902 г.)
„Завръщането на Шерлок Холмс“ (сборник разкази, The Return of Sherlock Holmes, 1904 г.)
„Долината на страха“ (The Valley of Fear, 1914 г.)
(„Неговият последен лък“) - (His Last Bow) (1917 г.)
(„Книгата на случаите на Шерлок Холмс“)-(The Case Book of Sherlock Holmes) (1927 г.)
„Изгубеният свят“ (The Lost World, 1912 г.)

Какво мислите за него?Кои негови произведения харесвате?Споделете мнението си.
Върнете се в началото Go down
Аннастасия Холмс
Преподавател по Отвари
Аннастасия Холмс


Брой мнения : 28
Join date : 07.12.2009
Age : 29
Местожителство : Near to hell

Артър Конан Дойл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Артър Конан Дойл   Артър Конан Дойл EmptyПон Дек 21, 2009 11:10 am

Какво мога да мисля за Артър Конан Дойл?ВЕЛИК Е! Той е най-любимият ми автор (след Роулин разбира се).Харесвам всичко което съм чела от него,всяко негово произведение ме завладявало и променяло по малко,но ако трябва да избирам любими то бих посочила тези:

Приключенията на Шерлок Холмс
Мемоарите на Шерлок Холмс
Баскервилското куче
Завръщането на Шерлок Холмс
Долината на страха
Изгубеният свят

След като прочетох баскервилското куче си навих да ставам детектив и да уча в школата в Симеоново Smile
Върнете се в началото Go down
Mr. Scott
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
Mr. Scott


Брой мнения : 52
Join date : 25.12.2009
Age : 29
Местожителство : Дискотеката

Артър Конан Дойл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Артър Конан Дойл   Артър Конан Дойл EmptyСъб Дек 26, 2009 1:20 pm

Мда, автора наистина е велик. Вмомента чета някой от книгите му за Шерлок Холмс и са наистина страхотни. Нямам всичките му книги, но днес си мислех че като свърша тези книги трябва да си купя и останалите. Ако трябва да избирам от тези които съм прочел най-любими ми са " Знакът на четиримата" и " Етюд в червено". Гледам в съдържанието че последния разказ от книгата е „Баскервилското куче“ и нямам търпение да стигна до него.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Артър Конан Дойл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Артър Конан Дойл   Артър Конан Дойл Empty

Върнете се в началото Go down
 
Артър Конан Дойл
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Училище за вълшебства Хогуортс :: Свободна зона :: Литература-
Идете на: