Училище за вълшебства Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Магическо училище Хогуортс.Потопете се в магията.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Стефани Майър

Go down 
+11
Лейла Джоунс
CavernDragon
Джеймс Пърсуит
Луси Лъвгуд
джини_уизли
Бети Брандън
Алисън Доусън
Клаус Гретхелт
Джо Мондюр
Никалъс Дийн
Ребека Андерсън
15 posters
АвторСъобщение
Ребека Андерсън
Директор и преподавател по ЗСЧИ
Ребека Андерсън


Брой мнения : 227
Join date : 28.11.2009

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyНед Дек 20, 2009 1:58 am

Стефани Майър или Стефани Майер е американска писателка, родена на Бъдни вечер 1973 година в Хартфорд, Кънектикът, в семейството на Стивън и Синди Морган.
Автор е на поредицата фентъзи романи „Здрач“. Тя се състои от книгите „Здрач“ (2005), „Новолуние“ (2006), „Затъмнение“ (2007) и „Зазоряване“ (2008). „Новолуние“ и „Здрач“ са филмирани съответно през 2009 и 2007 година. Идеята за „Здрач“ дошла в съзнанието на Майър на 2 юни 2003, когато тя сънувала момиче и вампир, влюбен в нея, но същевремено жаден за кръвта й. Две години по-късно този сън дава основата на един от най-успешните романи за последното десетилетие. Поредицата е преведена на 35 езика, сред които и български. В България издателство „Егмонт“ издава серията.

Мнение...
Върнете се в началото Go down
Никалъс Дийн
Преподавател по Аритмантика и ръководител на Хафълпаф
Никалъс Дийн


Брой мнения : 90
Join date : 19.12.2009
Age : 29

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyЧет Дек 24, 2009 1:42 pm

Ами според мен Стефани Майър е една наистина добра авторка на книги. Това го доказа с поредицата си от книги Здрач.
Върнете се в началото Go down
Джо Мондюр
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
Джо Мондюр


Брой мнения : 20
Join date : 20.12.2009
Age : 32

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyПет Дек 25, 2009 4:28 am

Според мен Стефани Майер не е нищо особено и няма да бъде...Имала е невероятния късмет да напише някакви книги,който се четат лесно и са достъпни за нас.На тази нейна тема има мноооооооого други книги просто понеже е Моргонка (хъ-хъ) и се е прочула.С две думи са я "набутали".
Върнете се в началото Go down
http://loliand.vampire-legend.com/
Клаус Гретхелт
Прреподавател по История на магията



Брой мнения : 21
Join date : 11.12.2009

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyПет Дек 25, 2009 4:35 am

Джо Мондюр написа:
Според мен Стефани Майер не е нищо особено и няма да бъде...Имала е невероятния късмет да напише някакви книги,който се четат лесно и са достъпни за нас.На тази нейна тема има мноооооооого други книги просто понеже е Моргонка (хъ-хъ) и се е прочула.С две думи са я "набутали".

Именно! Wink Тя не е нищо особено!Освен това има автори/ки дето много по хубави книги пишат.А здрач за мен винаги ще си остане блудкаво дневнчие за едно тийнеджърче нийните любовни терзания по светещи вампири и върколачета като бухкави кученца Laughing Пълна боза! Exclamation
Върнете се в началото Go down
Алисън Доусън
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
Алисън Доусън


Брой мнения : 85
Join date : 06.12.2009
Age : 29
Местожителство : НякъДе иЗ ПроСтраНстВотО =]

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyПет Дек 25, 2009 12:14 pm

Супер коментари! И според мен Стефани Майер не е нищо особено даже си мисля, че пише малко като малко дете. И за мен "Здрач" е поредната книга за невъзможната любов Sleep
Върнете се в началото Go down
http:// www.stardoll.com/member/BoNbOnItO
Бети Брандън
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Бети Брандън


Брой мнения : 66
Join date : 10.12.2009
Местожителство : Лондон

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyСъб Дек 26, 2009 12:38 am

Клаус Гретхелт написа:
Джо Мондюр написа:
Според мен Стефани Майер не е нищо особено и няма да бъде...Имала е невероятния късмет да напише някакви книги,който се четат лесно и са достъпни за нас.На тази нейна тема има мноооооооого други книги просто понеже е Моргонка (хъ-хъ) и се е прочула.С две думи са я "набутали".

Именно! Wink Тя не е нищо особено!Освен това има автори/ки дето много по хубави книги пишат.А здрач за мен винаги ще си остане блудкаво дневнчие за едно тийнеджърче нийните любовни терзания по светещи вампири и върколачета като бухкави кученца Laughing Пълна боза! Exclamation

А, не!Изобщо не съм съгласна.Аз просто обожавам Стефани Майър и поредицата Здрач.
Но всеки си има собствено мнеие, нали? Wink
Върнете се в началото Go down
Джо Мондюр
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
Джо Мондюр


Брой мнения : 20
Join date : 20.12.2009
Age : 32

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyСъб Дек 26, 2009 4:52 am

Не знам дали ме разбрахте на мен книгата ми харесва,по едно вереме беше леко зарибяваща.Не можеш да харесваш Автор,който е издал 4 книги по късмет и се е прочул.Трябва да прочетеш поне 10 книги и пак няма да можеш да изразиш мнение като не познаваш самия човек...Но като цяло идеяда я има и в други по-стари сюжети.
Върнете се в началото Go down
http://loliand.vampire-legend.com/
джини_уизли
Дом Хафълпаф - 1 курс
Дом Хафълпаф - 1 курс
джини_уизли


Брой мнения : 36
Join date : 08.01.2010
Age : 26

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyСъб Яну 09, 2010 1:48 am

и аз не съм съгласна обожавам я и книгите и все пак тя се е прочула със здрач но това не означава че няма други книги.Първо ги прочетете и тогава чак според мен ще може да се коментира стафани майър
Върнете се в началото Go down
Луси Лъвгуд
Дом Рейвънклоу - 1 курс
Дом Рейвънклоу - 1 курс
Луси Лъвгуд


Брой мнения : 2
Join date : 11.01.2010

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyПон Яну 11, 2010 9:34 am

Чела съм всичките книги, и сотанах доста разочарована.Книгите изобщо не ми харесват.Нищо интересно не намерих в тях.Просто повечето имена са си копирани от други книги, а и самите изрази.Но все пак всеки си има собствено мнение. Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
Джеймс Пърсуит
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Джеймс Пърсуит


Брой мнения : 240
Join date : 06.12.2009

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyПон Яну 11, 2010 11:01 am

Ами Здрач не е нищо особено.Тя е от този тип книги-книгата е слаба, а филма хубав.Аз лично правя сравнение с Роулинг и смятам, че "Хари Потър" е по-добър от "Здрач".Единственото уникално в тази книга е името й.Всяко 9-годишно хлапе межо да измисли нещо такова.Ако пишете вампири в гугъл ще ви излязат всякакви откъси от книги за вампири.Но, все пак не трябва да съдим автора само по една книга.
Върнете се в началото Go down
CavernDragon
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
CavernDragon


Брой мнения : 84
Join date : 15.01.2010
Age : 30
Местожителство : Учиха Клан

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyПет Яну 15, 2010 11:20 am

Само две думи ... EPIC FAIL
Върнете се в началото Go down
Лейла Джоунс
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Лейла Джоунс


Брой мнения : 121
Join date : 10.01.2010

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyПет Яну 15, 2010 1:42 pm

Джеймс Пърсуит написа:
Ами Здрач не е нищо особено.Тя е от този тип книги-книгата е слаба, а филма хубав.Аз лично правя сравнение с Роулинг и смятам, че "Хари Потър" е по-добър от "Здрач".Единственото уникално в тази книга е името й.Всяко 9-годишно хлапе межо да измисли нещо такова.Ако пишете вампири в гугъл ще ви излязат всякакви откъси от книги за вампири.Но, все пак не трябва да съдим автора само по една книга.
Напълно съм съгласна!Не мога да разбера какво толкова му харесват на Здрач?Започвам да си мисля,че хората си внушават,че е нещо кой знае какво,а всъщност...
Върнете се в началото Go down
cHe}|{uHkA
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
cHe}|{uHkA


Брой мнения : 52
Join date : 16.01.2010

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyСъб Яну 16, 2010 6:41 am

Апфф много тъпи книги!Толкова ме дразнят, и са ужасно скучни.Всички са полудели, особено по Едуард. "Оооу, Едии!".Ама той е толкова мършаав...нито актьорите ги бива нито книгите.
Стефани Майър не е нищо особено, а само е изкопирала другите книги.Не искам да обиждам феновете на Здрач, но всеки си има собствено мнение.
Върнете се в началото Go down
Амелия Айс
Преподавател по ГЗМС и Астрономия
Амелия Айс


Брой мнения : 128
Join date : 06.12.2009
Age : 113
Местожителство : Away

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyСъб Яну 16, 2010 10:07 am

В началото и аз бях от заблудение, които харесваха поредицата, но щом стигнах до 3тата книга.. вече се отчаях.. Та тя превърна книгата в нещо като сапунка. За това не харесвам особено Стефани и част от книгите и.. Просто сега чета други книги, по стари от сагата "здрач" и намирам голяма прилика с части от тях..
Върнете се в началото Go down
Моника Грийн

Моника Грийн


Брой мнения : 27
Join date : 19.01.2010
Age : 29
Местожителство : В страната на чудесата

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyВто Яну 19, 2010 1:12 pm

    Да Стефани написа Здрач, да аз съм ужасно голям фен, но новата и книга е боза. Надявам се да продължи да пише и следващата и книга също да има успех като Здрач
Върнете се в началото Go down
anna_volturi

anna_volturi


Брой мнения : 20
Join date : 20.01.2010
Age : 31
Местожителство : Вкъщи!!!

Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър EmptyСря Яну 20, 2010 12:39 pm

Е,аз съм луда по Здрач,но найстина не е нищо особенно!Ама аз си харесвам такива книги....просто да има какво да чета...Разбира се-всеки си има мнение,но според мен поредицата е уникална.Но все пак е изкарана на върха с късмет!Стефани Майер просто е имала връски.Ако хората не обсъждаха толкова поредицата и ако тя не беше постоянно на върха,аз дори нямаше да чуя за нея!!! Neutral
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стефани Майър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър Empty

Върнете се в началото Go down
 
Стефани Майър
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Училище за вълшебства Хогуортс :: Свободна зона :: Литература-
Идете на: