Училище за вълшебства Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Магическо училище Хогуортс.Потопете се в магията.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Раздел 2: В Космоса

Go down 
АвторСъобщение
Амелия Айс
Преподавател по ГЗМС и Астрономия
Амелия Айс


Брой мнения : 128
Join date : 06.12.2009
Age : 113
Местожителство : Away

Раздел 2: В Космоса Empty
ПисанеЗаглавие: Раздел 2: В Космоса   Раздел 2: В Космоса EmptyПет Яну 29, 2010 10:44 am

Беше рано сутрин и учениците ми имаха първи час Астрономия. Днес щех да обява оценките от контролната работа и затова разлизствах една по една работата на всеки ученик. Някои се бяха справили добре, други не чак толкова, но все пка бях много доволна. Звънеца би и всички ученици влязаха в стаята, чакащи с нетърпение да разберат за оценката си. Аз не бързах, но не желаех да ги карам да чакат.
- Здравейте ученици - започнах, както винаги, с поздрава - Виждам, че сте нетъпеливи да разберете за оценката си. Искам да ви кажа , че съм много доволна от вас. Справили сте се прекрасно на първото ни контролно, но това не означава , че трябва да се възгордявате от усепха си и да спрете да отделяте време за ученен по предмета. Все пак предстоят още много контролни, а аз не мога да ви гарантирам също толкова хубави оценки. Изключително доволна съм от Джеймс Пърсуит, Саманта Грийн и Сибил Ерисън, които са единствените ученици с оценка ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН. Разбира се, много добре са се справили Лейла Джоунс, Алисън Доусън и Ромео Пърсуит, които имат оценка Надхвърлящ очакванията. Единствената ученичка с оценка приемлив е Сара Певънзи, но това не означава няма да има възможност да я повиши. Скоро ще има изпитване и всеки от вас ще може да повиши оценката си или просто да искара още една, която да го зарадва. Но нека не се отклонявам много от темата. Днешния урок е свързан с нашата планета Земя, и по -точно с мястото и в космоса. Както повечето от вас би трябвало да знаят, Земята прави една пълна обиколка около слънцето за 365 дни и 6 часа.Това означава,че всяка година остава по една четвърт денонощие, която нее вписана в календара. На всеки четири години към него се добавя по един допълнителен ден. Годината с един допълнителен ден се нарича високосна година и има 366 дни. В такава година вместо 28, както обикновено, месец февруари има 29 дни. Това добавяне на допълнителен ден на всеки четири години премахва несъответствието между календара и движението на Земята.
Последва кратка пауза, в която помолих ученицитте да ми върнат контролните, които им бяха дала да огледат и да видят грешките си. Поогледах стаята, за да видя дали всички са насочилите вниманието си към мен и продължих с урока.
- Сезоните... Това е следващата част от днешния ни урок. Според Кеплер земната орбита не е преавилна окръжност, затова през декември Земята е малко по-близо до Слънцето, отколкото през юни, когато е най-далече. Освен това земната ос е леко наклонена. През юни Северното полукълбо е приближено към Слънцето. Тогава там е лято, а в Южното полукълбо – зима. През декември то е отдалечено от Слънцето и тогава на север е зима, а на юг – лято. През март и септември двете полукълба са еднакво отдалечени от Слънцето и дните и нощите са еднакво дълги. През март в Северното полукълбо настъпва пролетта, а в Южното – есента. През септември става обратното. На другите планети също има сезони и орбитални периоди. Продължителността на на годината за дадена планета е равна на времето, необходимо, за да може тя да направи една пълна обиколка около Слънцето. Годината на Меркурий е равна на 88 земни дни, а на Плутон - най-далечната известна на хората планета- на 248 земни години!. Това е днешния урок. За следващия път искам да напишете с няколко изречения кой е любимия ви сезон и защо.


П.П. Съжелявам за закъснението на урока, просто нямах възможност. Скоро / днес или утре / ще пусна останалите 2 урока за седмицата.
Върнете се в началото Go down
 
Раздел 2: В Космоса
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Архив

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Училище за вълшебства Хогуортс :: Из замъка :: Хогуортс :: Кулите :: Астрономия-
Идете на: