Училище за вълшебства Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Магическо училище Хогуортс.Потопете се в магията.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Езерото

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Ребека Андерсън
Директор и преподавател по ЗСЧИ
Ребека Андерсън


Брой мнения : 227
Join date : 28.11.2009

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Езерото   Езерото EmptyСъб Дек 05, 2009 9:58 am

Езерото в магическото училище Хогуортс се простира от лявата страна.Винаги водите му са бистри и чисти.Когато е топло,тук има много риби и морски създания.Зимата не се показват често,за да не измръзват.Учениците много обичат да посещават това място,за да поиграят на воля,да се разходят или да си поговорят с приятелите си.Има големи поляни,простиращи се около езерото.Къпането е позволено,само когато навън е топло.
Върнете се в началото Go down
Джеймс Пърсуит
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Джеймс Пърсуит


Брой мнения : 240
Join date : 06.12.2009

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyСъб Яну 16, 2010 4:40 am

Джеймс излезе на двора при езерото уморен от многото часове.Той постави чантата си на брега и се загледа огромното езеро в което живееха езеряни.От гората до него се чуваха старнни шумове които не притесниха особено Джеймс.Момчето долавяше слаби звуци от дъното на езерото.Според информацията която бе прочел отдолу често миаше тържества и езеряните пееха.Грифиндорецът се заслуша в прекрасните песни и не забеляза приближаващия се до него човек..................
Върнете се в началото Go down
Лейла Джоунс
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Лейла Джоунс


Брой мнения : 121
Join date : 10.01.2010

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyСъб Яну 16, 2010 4:43 am

Лейла излезе от замъка.Днес времето беше мрачно и студено.Духаше доста силен вятър.Скоро може би щеше да завали.Грифиндорката беше решила да се поразходи малко.Чудеше се къде да отиде.Тогава съзря голямото езеро.То беше толкова огромно,че краят му не се виждаше.Момичето отиде до него с бавни крачки.Видя един камък на брега и седна.Въпреки че имаше силен вятър,езерото беше гладко като тава.Лейла се взря в дълбоките тъмни води и се замисли.Поседя така малко и реши да се поразходи по брега.Тогава видя някакво момче с мантия на грифиндор.Досега не беше го забелязала.Приближи се.
-Здравей!-поздрави го Лейла.
Върнете се в началото Go down
Джеймс Пърсуит
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Джеймс Пърсуит


Брой мнения : 240
Join date : 06.12.2009

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyСъб Яну 16, 2010 4:47 am

-Здравей!-поздрави го момичето.
-Здрасти!Ти беше..........Лейла нали?
-Да!-засмя се момичето.
Джеймс зададе още един въпрос на Лейла който звучеше така:
-И ти ли чуваш песента на езеряните?
-Ами.......чувам музика.Тази музика от езеряните ли е?
-О,да-отговори Джеймс като хвърли едно камъче в езерото и направи "жабка"
Върнете се в началото Go down
Лейла Джоунс
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Лейла Джоунс


Брой мнения : 121
Join date : 10.01.2010

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyСъб Яну 16, 2010 4:53 am

Лейла също направи жабка и се усмихна.Чувстваше се страхотно в Хогуортс.
-Е,какво ще правим с титлата на домовете?-пошегува се момичето-Трябва да я спечелим,нали?
-Разбира се!
Джеймс беше също толкова ентусиазиран.
-Как ти се сториха професорките,с които имахме часове днес?-попита Лейла.-Написа ли си домашната по Куидич?
Върнете се в началото Go down
Джеймс Пърсуит
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Джеймс Пърсуит


Брой мнения : 240
Join date : 06.12.2009

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyСъб Яну 16, 2010 5:01 am

-Професорките ми се сториха приятни, професор Фокс е малко по-груба, но не е болка за умиране, а домашното........написах го набързо.-отговори почти на веднъж Джеймс.Скоро двамата Грифиндорци потънаха в дълъг разговор за купата на домовете.
-Дали ще ни дадът точки, ако имаме хубави домашни?
-Най-вероятно.-усмихна се Лейла.Тогава момчето забеляза, че момичето го гледа право в очите.Той също я погледна в очите, но този неловък миг бе прекъснат.......
Върнете се в началото Go down
Лейла Джоунс
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Лейла Джоунс


Брой мнения : 121
Join date : 10.01.2010

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyСъб Яну 16, 2010 5:18 am

Накаква голяма черна птица беше прелетяла покрай тях и крясъкът и стресна Лейла.Тя отмести погледа си от Джеймс и се загледа в езерото.Двамата помълчаха малко.След това лейла попите:
-Ти запозна ли се вече с учениците?Аз още никого не познавам!Дано по-нататък да намеря приятели.
Вятърът се усили.Небето притъмня.Стана си направо зловещо.Изглежда скоро щеше да се разрази буря.Лейла се загърна хубаво с мантията си.
Върнете се в началото Go down
Джеймс Пърсуит
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Джеймс Пърсуит


Брой мнения : 240
Join date : 06.12.2009

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyСъб Яну 16, 2010 5:23 am

Преди Джеймс да успее да отговори небето се озари от светкавица и после от гръм.Небето сякаш се разпра и заваля проливен дъжд.Джеймс не се замисли и загърна Лейла с мантията си и двамата се затичаха към училището:
-Май, не беше добра идея да ходим на езерото.
-Определено!-отговори видимо изплашеното.Джеймс само се засмя и продължи да тича към училището пазейки се от дъжда с чантата си.След като Грифиндорците стигнаха до училщитето Лейла прошепна:
-............
Върнете се в началото Go down
Лейла Джоунс
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Лейла Джоунс


Брой мнения : 121
Join date : 10.01.2010

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyСъб Яну 16, 2010 5:33 am

-Благодаря,че ме загърна с мантията.Иначе щях да стана вир вода.Както всъщност си ти в момента-Лейла огледа момчето.И се засмя леко.
Дъждът ставаше все по-силен.Започна да гърми постоянно.Двамата грифиндорци поседяха малко на входа,гледайки големите капки.След това Лейла каза.
-Хайде да отиваме в общата стая на топло!Трябва да се изсушиш,иначе ще се разболееш.Там сега камината ще е запалена и ще можем бързо да се стоплим!
Върнете се в началото Go down
Джеймс Пърсуит
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Джеймс Пърсуит


Брой мнения : 240
Join date : 06.12.2009

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyСъб Яну 16, 2010 5:38 am

-Добре.Да вървим!-съгласи се Джеймс знаейки, че за по-малко от две секунди би се изсушил с магия, но беше забранено в училището.По пътя се чуваха гръмотевици и няколко техни съученици се криеха зад ъглите, а пък някой 3-то курсници издаваха страшни (смешни според Джеймс) звукове.През прозорците влизаше ослепителна светлина озаряваща лицата на Грифиндорците.Те стигнаха до портрета на Дебелата дама и й казаха паролата.
Върнете се в началото Go down
Лейла Джоунс
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Лейла Джоунс


Брой мнения : 121
Join date : 10.01.2010

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyНед Яну 17, 2010 5:09 am

Лейла и Джеймс пристигнаха на езерото.Имаше тъбела "Къпането забранено до месец май"
-Охх,ужас!Много ми е горещо!-намуси се Лейла.
Тя се приближи до водата.Беше толкова примамлива!Момичето се наведе и потопи ръцете си в езерото.
-Боже,много е приятно!
След това взе малко вода и си намокри лицето.
-Жалко,че не може да поплуваме!-каза Лейла на джеймс.В този миг тя взе шепа вода,обърна се,напръска нищонеподозиращото момче и се засмя.
Върнете се в началото Go down
Ромео Пърсуит
Дом Хафълпаф - 1 курс
Дом Хафълпаф - 1 курс
Ромео Пърсуит


Брой мнения : 134
Join date : 06.12.2009
Местожителство : В нас

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyНед Яну 17, 2010 5:42 am

Ромео за първи път дойде при езерото и започна да го разглежда и изследва, както правеше с някои от обектите в Лондон. Започна да хвърля малки камъчета във водата, а те цамбурваха и се чуваше интересен звук, който винаги разсмиваше Ромео. След като няколко пъти хвърли камъчета, той направо се превиваше от смях, но изведнъж спря за момент защото към него се приближаваше момиче. И момчето каза, като все още се мъчеше да спре да се смее:
- Здравей, аз съм Ромео Пърсуит от Хафълпаф, а ти коя си ?


П.П: Бети Брандън, продължи моля те.
Върнете се в началото Go down
Бети Брандън
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Бети Брандън


Брой мнения : 66
Join date : 10.12.2009
Местожителство : Лондон

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyНед Яну 17, 2010 5:53 am

- Здрасти!Аз съм Бети Брандън от Грифиндор
- Ъм, първи курс си нали?
- Да разбира се.
- На какво се смееше? - попита Бети и зачака отговор.
Момичето се радваше, че вече познаваше няколко ученика от нейният курс.

Едит от проф. Андерсън : Роу Плей поне 10 реда,при това описания! Диалозите не правят Роу Плея,а описанията!Описвай действията на героинята си!
Върнете се в началото Go down
Ромео Пърсуит
Дом Хафълпаф - 1 курс
Дом Хафълпаф - 1 курс
Ромео Пърсуит


Брой мнения : 134
Join date : 06.12.2009
Местожителство : В нас

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyНед Яну 17, 2010 6:24 am

В този момент Ромео се разсмя още повече и още по - силно, тъй като отново хвърли камъче, но този път цамбурването беше по - смешно от всякога. Чак след една минута той се сети, че до преди малко говореше на едно момиче и затовасе обърна кам нея отново, а тя бе започнала да се смее на него. Тогава той каза:
- Тааа.... ха-ха.... какво ме пи..хе-хе...питаше ? - каза той, не много разбираемо, защото не можеше да удържи смеха си.
- Попитах на какво се смееш ? - каза Бети вече малко по - сериозно.
- Много ми е смешно като хвърлям камъчета във вода, чува се странен звук, който ме разсмива. - Ето ти едно камъче, опитай и ти - като подаде едно чисто сиво на момичето, а когато тя го хвърли и двамата избухнаха в смях.
Върнете се в началото Go down
Бети Брандън
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Бети Брандън


Брой мнения : 66
Join date : 10.12.2009
Местожителство : Лондон

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyНед Яну 17, 2010 6:47 am

Двамата се смяха толкова дълго, че скоро Бети я заболяха дробовете.
- Добре, де!Признаам смешно е, но все пак...От къде си? - все още през смях попита Грифиндорката.
- Аз съм от Лондон.А ти?Разкажи ми нещо повече за себе си? - каза момчето.
- Ами родена съм в Лондон.Мама работи в Министерството на Магията, а такто е аврор.И двамата са чистокръвни.Нямам братя или сестри.Точно сега ми е доста мъчно за семейстовото ми, като си представям, че са толкова далече. - тя подсмръкна леко.
Момичето се зачуди.Как разказва за себе си и семейстовот си на напълно непознат.Тя се загледа в красивото езеро, а след това погледна сивото небе.Май щеше да вали.Бети хвърли още едно камъче и попита момчето:
- Е, това е за мен.А, сега е твой ред.Кажи ми нещо за себе си.
Върнете се в началото Go down
Джеймс Пърсуит
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Джеймс Пърсуит


Брой мнения : 240
Join date : 06.12.2009

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyНед Яну 17, 2010 8:14 am

Лейла Джоунс написа:
Лейла и Джеймс пристигнаха на езерото.Имаше тъбела "Къпането забранено до месец май"
-Охх,ужас!Много ми е горещо!-намуси се Лейла.
Тя се приближи до водата.Беше толкова примамлива!Момичето се наведе и потопи ръцете си в езерото.
-Боже,много е приятно!
След това взе малко вода и си намокри лицето.
-Жалко,че не може да поплуваме!-каза Лейла на джеймс.В този миг тя взе шепа вода,обърна се,напръска нищонеподозиращото момче и се засмя.

Джеймс също взе вода от езерото, но се направи, че всъщност не взима.След като Лейла вече овладяла се от смеха се обърна къмм него той изсипа цяла шепа вода върху лицето й и искрено се засмя.Джеймс си помисли че са квит, но сгреши, защото точно тогава окло две шепи вода се изляха на вече мократа му коса.Бързо разбра кой е изтичника на водата и отново загреба шепа вода.Без да се преструва той засмяно я метна върху лицето на Грифиндорката.Двамата се засмяха и продължиха да се плискат още дълго време докато един от двамата не каза:
-.........
Върнете се в началото Go down
Лейла Джоунс
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Лейла Джоунс


Брой мнения : 121
Join date : 10.01.2010

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyНед Яну 17, 2010 8:21 am

-Ох,какво ще кажеш да се прибираме,за да се изсушим?-попита Лейла,изцеждайки мантията и косата си.-Вече не ми е толкова горещо!-засмя се отново момичето.-След като се изсушим може да изпием по един чай в голямата зала!Искаш ли?
Беше започнало да се стъмнява и скоро наистина ттрябваше да се прибират.Небето беше ясно.Виждаше се голямата луна и много,много звезди,образуващи всякакви съзвезия.Студът отново беше сковал земята.
Върнете се в началото Go down
Джеймс Пърсуит
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Джеймс Пърсуит


Брой мнения : 240
Join date : 06.12.2009

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyНед Яну 17, 2010 8:25 am

-Наистина е по-добре да се приберем.Иначе ще трябва да изпием пиперливата отвара на мадам Помфри-засмя се Джеймс.Ставаше все по-студено а те двамата с Лейла бяха чисто мокри:
-Това време не е нормално!Само преди час беше убийствена жега, ами сега?!-възмути се момчето.
-Да, наистина е така.-отвърна леко разсеяно Лейла.Настъпи кракто мълчание през което всеки един гледаше другия, но Джеймс го прекъсна:
-Хайде да тръгваме, че наистина ще настинем.-каза Грифиндорецът и двамата с момичето се прибраха в замъка.
Върнете се в началото Go down
Ромео Пърсуит
Дом Хафълпаф - 1 курс
Дом Хафълпаф - 1 курс
Ромео Пърсуит


Брой мнения : 134
Join date : 06.12.2009
Местожителство : В нас

Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото EmptyСря Яну 20, 2010 6:32 am

Бети Брандън написа:
Двамата се смяха толкова дълго, че скоро Бети я заболяха дробовете.
- Добре, де!Признаам смешно е, но все пак...От къде си? - все още през смях попита Грифиндорката.
- Аз съм от Лондон.А ти?Разкажи ми нещо повече за себе си? - каза момчето.
- Ами родена съм в Лондон.Мама работи в Министерството на Магията, а такто е аврор.И двамата са чистокръвни.Нямам братя или сестри.Точно сега ми е доста мъчно за семейстовото ми, като си представям, че са толкова далече. - тя подсмръкна леко.
Момичето се зачуди.Как разказва за себе си и семейстовот си на напълно непознат.Тя се загледа в красивото езеро, а след това погледна сивото небе.Май щеше да вали.Бети хвърли още едно камъче и попита момчето:
- Е, това е за мен.А, сега е твой ред.Кажи ми нещо за себе си.



- Аз съм от Лондон, живея в хубава къща, обичам родителите, и двамата са аврори. И на мен ми е мъчно за тях. Имам двама братя, които също учат тук - Джеймс и Робърт. Може би вече ги познаваш. Е, вече се стъмва и след малко пазачът ще дойде и ще ни се кара, защото сме навън в това време. Беше ми приятно, дано се видим пак някой път.
- Чао, и на мен ми бе приятно, даже много! - каза Бети и двамата се прибраха в общите стаи на домовете си.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Езерото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езерото   Езерото Empty

Върнете се в началото Go down
 
Езерото
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Езерото
» Езерото през зимата

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Училище за вълшебства Хогуортс :: Из замъка :: Навън :: Езерото-
Идете на: