Училище за вълшебства Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Магическо училище Хогуортс.Потопете се в магията.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Класна стая №1

Go down 
+6
Лейла Джоунс
Алисън Доусън
Ромео Пърсуит
Сара Певънзи
Джеймс Пърсуит
Алисън ДиЛорентис
10 posters
АвторСъобщение
Алисън ДиЛорентис
Преподавател по Трансфигурация и ръководител на Слидерин
Алисън ДиЛорентис


Брой мнения : 47
Join date : 08.12.2009

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyЧет Дек 10, 2009 9:45 pm

Това беше кабинетът на първокурсниците. Алисън не обичаше обикновенните и скучно стаи, еднообразните цветове, чиновете и всичко останало. Преподавателката си падаше по необичайното и то ясно се показваше в тази стая.
Подът в нея бе покрит с росна зелена трева, тавана над нея показваше синьото небе, по което тук таме имаше облачета, яркото слънце хвърляаше лъчите си по тревата.
Място за сядане - нямаше, ролята на това играеше пода. Така всичко беше много по-лесно, Алисън можеше да се разхожда свободно, а когато оставаше време до края на часа тя пускаше децата да тичат и полята или да навестят малката горичка...е магията беше хубаво нещо.
Разбира се обстановката често се сменяше, от хубава лятна полянка, ставаше мрачно и държдовно, слънцето биваше замествано от тежки облаци, такова беше когато Алисън не е в настроение.

Имаше и още едно любимо нейно положение, морския бряг, миризмата на сол, шума на вълните без да има море. Ако не беше горичка и поляно, тоставаше един красив морски плаж с камъни тук таме, но за жалост без море...Разбира се и тази картинка се сменяше с бурното блъскане на вълните в скалите, силния морски вятър и чести превалявания...
При всички положения от вънкашната страна на вратата имаше сложена табелка "Моля събуйте си обувките!"....
Върнете се в началото Go down
Алисън ДиЛорентис
Преподавател по Трансфигурация и ръководител на Слидерин
Алисън ДиЛорентис


Брой мнения : 47
Join date : 08.12.2009

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyПон Яну 18, 2010 3:02 pm

В точния час званецът удари, всички първокурсници влязаха шушукайки си в стаята, но когато посредата на поляна зърнаха Алисън се заковаха на място и заоглеждаха притеснено. Не беше сигурно дали е от вида на стаята или защото проф.ДиЛорентис беше в страно добро настроение.
- Здравейте, мъници! – поздрави ги тя ведро и ги поткани с ръка да влязат в стаята.
- Оставете си нещата ето там, можете да си вземете само учебниците, другите неща няма да ви трябват. – каза им Али посочвайки едно продълговато шкафче със закачалки над тях.
Смаяните деца побързаха да оставят нещата си, а след това се настаниха на канапетата.
- Можете да седнете както поискате, а който иска може да се настани и на тревата. – споменавайки това преподавателката се настани не зелената трева, а някои от учениците я последваха.
- Първо искам да се запозная с вас, искам да знаете, че няма да успея да науча бързо имената ви, но с времето и това ще стане. Така, аз съм Проф. Алисън ДиЛорентис, тази година, а надявам се и за на пред ще ви преподавам по Трансфигурация. Не си мислете, че винаги съм в такова настроение, често това е само моментно. Така че не ме ядосвайте, защото не искате да виждате тази ми страна, повярвайте. – каза ДиЛорентис оглеждайки учениците си. Някои от първокурсниците спотаиха дъх, а други тихо ахнаха.
- През часовете ми… - продължи жената. - … няма да правите записки, имате достатъчно подробен и улеснен за да учите от него. В часовете няма да ви занимавам с подробни обяснения на уроците, защото както казах учебника ви е достатъчен. – обясни подробно Алис след което погледна към небето, на него се бяха разнесли малки бели облачета.
- Ако няма въпроси сте свободни, но естествено ще ви дам домашно. – чуха се мрънканици и охкания.
– Тишина! За домашно искам да обясните с ваши думи „Какво е Трансфигурация?”. Свободни сте! – извика тя точно на време, когато званецът удари.


П.П. Не преписвайте директно от учебника, аз съм го писала, знам всяка дума в него! Срок на домашното, да ми се предаде най-късно до събота(23.01)
П.П.2. Задължително РП за пресъствие в часа! Ще има допълнителни точки!
Върнете се в началото Go down
Джеймс Пърсуит
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Джеймс Пърсуит


Брой мнения : 240
Join date : 06.12.2009

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyВто Яну 19, 2010 7:57 am

Джеймс влезе в класната стая и се изненада от това което видя.Явно преподаватерката наистина владееше Трансфигурация, защото беше превърнала класната стая в поляна с трева и синьо небе над главите им.Изненада се щом професора им каза, че няма нужда да пишат.Всички леко смутени седнаха на тревата.Професор ДиЛорентис им се представи и поиска те да направят същото.Джеймс изпревари всички останали като каза:
-Името ми е Джеймс Пърсуит, аз съм от Грифиндор, родителите ми са аврори.

Преподавателката само кина одобрително и се усмихна.След това продължи с домашното.Оказа се, че домашното е лесно, а не както си мислеше Джеймс да опишат някоя сложна магия, или пък да превърнат животно в бокал.
Върнете се в началото Go down
Сара Певънзи
Дом Рейвънклоу - 1 курс
Дом Рейвънклоу - 1 курс
Сара Певънзи


Брой мнения : 90
Join date : 06.12.2009

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyВто Яну 19, 2010 10:36 am

Вторник.Денят отново бе мрачен , но мъглата се бе вдигнала и слънцето се виждаше високо в небесата.Сара бе в по-добро настроение в сравнение с предишния ден и затова преди часовете реши да се разходи край езерото.Момичето се облече и излезе по тихите коридори.Всички бяха на закуска , но не и Сара.Тя не бе гладна.Единственото , което искаше в този момент бе да подиша малко чист въздух.Момичето излезе на двора и забърза към езерото .Когато пристигна седна на един голям камък и се замисли за Майк.Боже колко и липсваше приятеля и .Желаеше да го прегърне , да го целуне, да му каже че го обича.Направо и се доща дя отскочи до Дурмщранг и да го навести, но това нямаше как да стане.Сара се натъжи и накрая нервите и не издържаха.ТЯ извади една кутия цигари , взе си една и я запали."О да ... това помага " - мислеше си детето.Тя все още не бе казала на майка си , че е пропушила (което се случи преди 4тири месеца),но знаеше , че тя ще я разбере и няма да и се кара - та тя самата и бе разправяла историии как на нейната възраст също тайно е пушела.И все още пуши....Момичето изпучи три цигари , след което прибра запалката и кутията и бавно се отправи към замъка.Когато влезе закуската все още не бе свършила.Сара бързо изтича да стаята на момичетата от Рейвънклоур преоблече се с униформата , напарфюмира се и след като си взе учебниците и перото излезе и се отправи към Голямата зала.Когато влезе седна на масата на дома си и бързо хапна нещичко.След като приключи със закуската заедно със своите съученици се отправи към стаята по Аритмантика...Часът отмина и след като излезе Сара провери програмата си и видя , че следващия и час е Трансфигурация.Момичето пое към третия етаж където се намираше кабинета и когато влезе бе изумена.Този кабинет също като кабинета по Вълшебство бе превърнат от студена и подтискаща класна стая в приказно място."Учителката не е избрана напразно" - мислеше си Сара и също като другите се оглеждаше .Те се намираха на една красива поляна:
- Здравейте, мъници! - проф.н ДиЛорентис поздрави учудените деца - Оставете си нещата ето там, можете да си вземете само учебниците, другите неща няма да ви трябват. - обесни учителката , сочейки на децата продълговато шкафче със закачалки.Децата побързаха да направят казаното им и след това се настаниха на удобните канапета.Учителката им се усмихна , след което се представи .Тя обесни на децата как ще работят в час и за тяхна родост им каза , че няма да си водят записки , при което всички се ухилиха.След като им зададе домашното тя ги освободи и то точно с биенето на звънеца.Децата шумно излязоха от преобразувания кабинет и всеки се отправи на различна посока...
Върнете се в началото Go down
Ромео Пърсуит
Дом Хафълпаф - 1 курс
Дом Хафълпаф - 1 курс
Ромео Пърсуит


Брой мнения : 134
Join date : 06.12.2009
Местожителство : В нас

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyВто Яну 19, 2010 11:39 am

Ромео нямаше търпение до първия урок по Трансфигурация. Пет минути преди часът да започне, той отиде там където щеше да се проведе той и започна да чака, заедно с още няколко ученика. Професорката влезе и каза, че името й е Алисън ДиЛорентис. Тя бе в добро настроение, и рече да не я ядосваме, защото няма да е много добре, ако видим другата й страна. Добави, че по време на часовете й няма да има смисъл да се правят записки, тъй като учебникът е достатъчно подробен и подходящ. Домашната, която им даде бе да обяснят „Какво е Трансфигурация?” със свои думи. Звънецът би и всички си отидоха.
Върнете се в началото Go down
Алисън Доусън
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
Алисън Доусън


Брой мнения : 85
Join date : 06.12.2009
Age : 29
Местожителство : НякъДе иЗ ПроСтраНстВотО =]

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyВто Яну 19, 2010 11:45 am

Учениците се бяха вскупчили и седяха пред кабинета по Трансфигурация. Алис забърза темпо за да разбере по-скоро какво става. Когато най-накрая се приближи разбра защо е врявата.
Също както в кабинета по Вълшебство, и тази стая беше превърната от скучна и обикновена в необичайна и красива. Този път без да се замисля дали не е объркала стаята Слидеринката влезе като се оглеждаше навсякъде.
Скоро стаята се изпълни с говорещи ученици ли по-скоро с обсъждащи стаята ученици.
Алис много искаше да види учителктата. По това което видя във стаята, момичето си мислеше, че преподавателката ще е красива. И се оказа права. Скоро във стаята влезе красива и сторйна млада жена. След минутка на замисъл Слидеринката се сети откъде и беше позната учителката. Това беше ръководителя на дома и. Слидерин.
След кратък увод за това как ще се проведе учебната година, професора има даде малко домашно. Алис изобщо не обичаше домашни, но поне се радваше, че е кратичко. Пърокурсниците трябваше само да напишат какво мислет за Трансфигурацията.
След като Алис си записа домашното на едно листе, стана от чинът и излезе от стаята, сбогувайки се с поглед от красотата и като се връщаше обратно в скучната действителност.
Върнете се в началото Go down
http:// www.stardoll.com/member/BoNbOnItO
Лейла Джоунс
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Лейла Джоунс


Брой мнения : 121
Join date : 10.01.2010

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyВто Яну 19, 2010 12:27 pm

Наближаваше един от последните часове за този ден-Трансфигурацията.Лейла се беше излегнала пред камината в общата стая и гледаше игривите пламъци.Беше много приятно да седиш на топло,докато вън вали сняг и студът сковава всичко.По едно време тя задряма.Сънува много странен сън.След около 15 минути се стресна в съня си.Отвори очи и се изправи."Трансфигурация!" -сети се момичето.Днес щеше да е първият му час по този предмет.Прибра набързо нещата в чантата си,облече мантията и изтича до кабинета.Очакваше поредната студена и скучна стая,но не...Когато отвори вратата,прекрасна гледка се откри пред очите на грифиндорката.Слънчева полянка,покрита с свежа зелена трева.Цъфнали дървета...Игриви облачета...Лейла пристъпи,сияеща.Слънцето погали с лъчите си лицето и.Тя първо помисли,че сънува,но после видя наколко познати деца.Тогава разбра,че тази професорка,също както професор Сойър,е омагьосала стаята.Хареса си едно място на земята и се настани.Беше страхотно!Разни птички чуруликаха по дърветата и шарени пеперуди танцуваха с крилете си из въздуха.
И ето,че часът започна.Учителката се представи и започна да обяснява как ще протичат часовете.Думите и,че няма да пишат,страшно много зарадваха учениците.Те обожаваха да правят заклинания.По предмета трябваше да се учи само от учебника.Часът мина неусетно.Разбира се,никой не искаше да свършва.Това,обаче, нямаше как да стане.Лейла си взе чантата,облече си мантията(в началото я беше оставила на земята,защото беше топло) и излезе от хубавия кабинет.В този момент отново видя дебелите стени на замъка и почувства хладнината му.
Върнете се в началото Go down
Сибил Ерисън
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
Сибил Ерисън


Брой мнения : 61
Join date : 15.01.2010
Age : 28
Местожителство : Somewhere..

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyВто Яну 19, 2010 12:43 pm

Следващия час Сибил имаше Трансфигурация. Взе си учебник и пергамент и тръгна към кабинета заедно с другите и влезе. Закова се на мястото си, изненадана от обстановката. Всъщонст кабинетът представляваше поляна.. Учителката се беше настанила на тревата и в добро настроение. Тя се засмя, наблюдавайки шокираната реакция на първокурсниците. Те оставиха нещата на шкафовете и седнаха на канапетата, както им каза тя.
Учителката се представи и обясни, че за в бъдеще няма да си водят записки в часовете и, тъй като учебникът съдържа цялата информация, която им трябва.
След това тя обощи още някои неща за нататъшните часове по Трансфигурация и попита има ли въпроси. Такива нямаше. Даде домашно, като много ученици се заоплакваха, но роптането им остана без успех. След това ги освободи.
Върнете се в началото Go down
Алисън ДиЛорентис
Преподавател по Трансфигурация и ръководител на Слидерин
Алисън ДиЛорентис


Брой мнения : 47
Join date : 08.12.2009

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyСря Яну 20, 2010 12:38 am

Предстоеше и втория час по Трансфигурация за тази седмица. След миналия час вече бях осъзнала колко добри и преспективни деца имаше в Хогуортс и от всяко едно щеше да стане чудесен магьосник. Влязох в стаята и реших да направя малко промени в обстановката, миналия път всички много бяха харесали поляната, пртичките и слънцето, но какво ли щяха да кажат за това...
Извадих пръчката си и оставих книгите на бюрото от тъмнен махагон, което седеше в средата на поляната. Размахах пръчката и около минута по-късно стаята се преобрази напълно.
Росната зелена трева се смени ситен, чист морски пясък. На близо, сякаш на метри заблъскаха вълните на море. Небето се намръщи леко, въпрек това слънцето грееше силно. Тук таме по земята имаше рапани и мидички, а ако имаше късмет можеше да се види и някое друго раче. Мигом накарах бюрото си да се премести в дъното на стаята, а по плажа се образуваха малки, еденични, надуваеми столчета, наредени шахматно, а пред тя на челно място се появи малко по-голямо канапе с пясъчен цвят и масичка пред него.
Книгите от бюрото се вдигнаха във въздуха и бавно "прелетяха" разстоянието до масичката и плавно паднаха на нея.
Задуха лек ветрец, а към блъскането на вълните се присъедини и песента на гларусите. Във въздуха се разнесе миризмата на сол и морска вода...
Седнах доволно на челното канапе и зачаках децата да се присъединят към мен. Когато звънецът удари се изправих и крастосах присти пред тялото си, а на устните ми се описа усмивка.
- Здравейте сладурчета, влизайте! - поздравих ги аз и ги подканих с ръка да се разбързат.
- Доволна съм от тези, които вече предадоха домашните си, а останалите побързайте с предаването. - казах им аз и след като всички се настаниха по надуваемите канапета аз също седнах.
- Днес няма да взимаме нов урок, а ще затвърдим знанията ви за това, което повечето от вас казаха за Трансфигурацията. - изправих се и тръгнах между тях, а пръстите ми потънаха приятно в пясъка. - Трансфигурацията е сложна наука, която изучава преобазяването на един предемт в друг или на човек в животно. Тази наука се дели на три раздела: Трансфигурация на предмети, на животни и Зоомагове, като първия е най-лесен, а третия съответно най-труден. Трансфигурацията се е появила преди милиони години, като най-често се е използвала в Средновековието. - допълних аз, все пак никога не беше излишно да повторя това, което те вече са прочели...Повторението е майка на знаението.
Седанх отново наканапето си.
- Днес няма да ви дам домашно, но имайте предвид, че в петък ще вземем законите на трансфигурацията и следващия час ще имаме тест. - казах им аз.
Усмихнах се леко и ляснах с ръце да привлека вниманието им след краткото разсейване.
- Има още време до края на часа, така че ако искате се разходете по плажа. - добавих аз.

П.П. РП за часа!
Върнете се в началото Go down
Сибил Ерисън
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
Сибил Ерисън


Брой мнения : 61
Join date : 15.01.2010
Age : 28
Местожителство : Somewhere..

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyСря Яну 20, 2010 1:49 am

Сил се събуди рано. Беше едва 8 часа. Навън валеше сняг. Сибил стана, облече униформата си, изми се и отиде в Голямата зала. След като закуси се върна в спалните. Имаше момичета, които още спяха, и тя се стараеше да не вдига шум, за да не ги събуди.
Погледна програмата си. Имаше трансфигурация. Взе си нещата, нагримира се и тръгна към кабинета. По коридорите тичаха забързани учеици, закъсняващи за пъвия си час. Стигна до кабинета по трансфигурация. Влезе вътре и ахна. Този път стаята имаше вид на.. плаж. Вълните се разбиваха в бреговете и повличаха морския пясък със себе си. Морето шумеше приятно. Преподавателката вече беше там с една част от съучениците на Сил.
Тя поздрави учениците и им каза да седнат. Те се настаниха на канапетата, като си шушукаха и разглеждаха обстановката около себе си. Всички бяха изненадани от новия вид на стаята.
Общо взето, часът премина приятно, без проблеми. Не взеха нов материал а преговаряха нещата, учени в миналия урок. Накрая учителката съобщи, че в петък ще пусне контролна работа и ги освободи, без да им даде домашно.
Върнете се в началото Go down
CavernDragon
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
CavernDragon


Брой мнения : 84
Join date : 15.01.2010
Age : 30
Местожителство : Учиха Клан

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyСря Яну 20, 2010 5:13 am

ПП: Тъй като нямах време да влизам у форума, в този си пост ще впиша и за двата часа.

1.
Вече беше време за първият час по трансфигурация за този срок. Мадара влезе в час с останалата тълпа от ученици. Беше доста шумно, но всички замряха когато зърнаха учителката посредата на поляна - Мадара едва не се блъсна в един друг слидеринец когато всички спряха задружно.
- Здравейте, мъници! – поздрави ги тя приветливо и ги подкани с жест да влязат в класната стая. - Оставете си нещата ето там, можете да си вземете само учебниците, другите неща няма да ви трябват. - тя им посочи едно продълговато шкафче със закачалки над тях.
Момчето така и направи, без и да гъкне. Повечето ученици изглеждаха смаяни, но слидеринецът - не. Той седна на едно от канапетата. След това ъчителката започна да се представя. Мадара притовори очи и се запита наум кога ли щяха да започват с практическите уроци. Момчето като че ли се пресели надругаде и едно силно "Тишина" го разсея от този унес.
–За домашно искам да обясните с ваши думи „Какво е Трансфигурация?” - госпожата рече и слидеринецът се постара да го запомни като по-късно щеше да си го запише и в тетрадката. Точно когато учителката оповести, че всички са свободни, звънецът би.


2.
Беше четвъртък и време за вторият час по Трансфигурация за тази седмица. Мадара все още не беше готов с домашното си, но се канеше да го напише тази вечер. Когато всички влязоха в часа отново ги чакаше изненада - този път наместо полянка имаше плаж - това напомни на момчето за часовете по вълшебство и той се поусмихна. Госпожата ги прикани да влизат и всички се настаниха по надуваемите столчета.
- Днес няма да взимаме нов урок, а ще затвърдим знанията ви за това, което повечето от вас казаха за Трансфигурацията. - започна учителката да обяснява докато минаваше мейду насядалите ученици. Мадара слушаше внимателно.
Когато учителката свърши, си седна обратно на канапето. След това увери всички, че няма да дава домашно, но щели да имат тест следващия час. Някои ученици очевидно не удобриха идеята, но Мадара сякаш не се притесни от това. Учителката плясна с ръце, за да привлече вниманието на всичи, макар че момчето все си гледаше към нея и усмихната им позволи да се разходят по плажа до края на часа. Мадара се изправи, прибра нещата си ж раницата, но предпочете да остане да се полюбува на гледката, отколкото да се разхожда. Не след дълго дойде краят на часа и всички се запоизнизаха от класната стая, някои леко начумерени, че трябва да се върнат между студените стени на замъка.
Върнете се в началото Go down
Джеймс Пърсуит
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Джеймс Пърсуит


Брой мнения : 240
Join date : 06.12.2009

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyСря Яну 20, 2010 6:17 am

Джеймс с нетъръпение очакваше следващия час по Трансфигурация.Миналия път предователката им доказа уменията си по предмета.Момчето извади програмата си и се вгледа в нея.Видя, че днес отново имат Трансфиграция.Грифиндорецът се запъти с голямо желание към класната стая.Ученикът се изненада неприятно като разбра, че днес също няма да имат урок.Той все пак слушаше и внимаваше в думите на професор ДиЛорентис.Часа мина и всички леко разочаровани си тръгнаха от залата.
Върнете се в началото Go down
Лейла Джоунс
Дом Грифиндор - 1 курс
Дом Грифиндор - 1 курс
Лейла Джоунс


Брой мнения : 121
Join date : 10.01.2010

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyСря Яну 20, 2010 11:28 am

След часа по Билкология Лейла се запъти към Трансфигурацията.Надяваше се топлото слънце и чистият въздух на зелената поляна да я поусвежат малко.Скоро стигна пред вратата на кабинета.Отвори я леко и влезе."Боже мой!"-възкликна момичето.Невероятен плаж беше заменил поляната.Момичето беше страшно щастливо,защото това приличаше на любимото му място у дома.Ситният пясък...Палмите...Ами морето?!Всичко беше прекрасно!Грифиндорката обожаваше всичко свързано с морето.Тя се отърси от приятната изненада и изтича до водата.Наведе се,взе в шепите си от солената вода и си намокри очите.Това моментално я освежи.Отново си беше върнала доброто настроение.След малко часът започна.Професор Ди Лорентис повтори набързо казаното в миналия урок.След това обясни на учениците какво ще правят следващите пъти.В останалата част от часа тя пусна децата да се разходят по плажа.Тази учителка беше страхотна според Лейла.Грифиндорката веднага остави чантата и мантията си на пясъа и тръгна по плажа.Нежните лъчи на слънцето галеха кожата и.На нея и се искаше да влезе във водата и да се погмурка сред множеството животинки,които най-вероятно се криеха отдолу.Това беше единственото,което и липсваше тук в Хогуортс.Момичето тичаше по пясъка.Дори си позволи да си намокри краката в морето.Някои от учениците я гледаха странно,но това нямаше значение.Всяко хубаво нещо,обаче си имаше край.И ето,че този час свърши.Грифиндорката се навлече отнова с мантията,взе си нещата и излезе с приповдигнато настроение от "кабинета".За съжеление тя отново се намуси,щом пред очите и отново се появиха дебелите стени на замъка.
Върнете се в началото Go down
Саманта Грийн
Дом Рейвънклоу - 1 курс
Дом Рейвънклоу - 1 курс
Саманта Грийн


Брой мнения : 57
Join date : 06.12.2009

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyСря Яну 20, 2010 12:40 pm

Сам нямаше търпение да има час по Трансфигурация.Това беше един от най-любимите й раздела на магията и искаше да го усвои перфектно.Доста бързо стигна до кабинета и щом влезе вътре онемя.Отново имаше плаж.Помисли си,че е влязла в кабинета по Вълшебство,но се оказа,че това е кабинета по Трансфигурация.Влезе вътре и седна на пясъка.Почувства се много щастлива.
-Щом кабинета е такъв представям си какъв ще е днешния урок-измънка сипод носа Сам.
Но днес беше преговорен урок и Сам доста се разочарова.Изчака да свърши часа и щом свърши се изниза бързичко.
Върнете се в началото Go down
Dark Angel

Dark Angel


Брой мнения : 51
Join date : 23.12.2009

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyЧет Яну 21, 2010 3:30 am

Вече беше станало обед,а хафълпафката спеше непробудно във своето меко легло. Нейни приятелки напразно се опитваха да я съудят от този неин "зимен сън" който спеше,но без особен успех. След дълги опити момиета се отказаха да я събудят и излязоха от момичешката спалня и се запътиха към голямата зала за да обядват. Нищо чудно че Ан спеше толкова дълбоко след вчерашния дълъг и изморителен ден. Първо вчера едвам не си счупи крака като бягаше по стълбите за да стигне навреме за своя час,след това едни слидеринки я бяха давързали здраво със въжета и я бяха затворили във тяхната си стая и като беше намерена от перфекта на слидерин беше наказана и отнеха точки от хафълпаф заради което никой не и говори и всички я обвиняват за това без да знаят какво е приживяла тя и какво са и направили тези слидеринки. Даже и Ромео почна да я избягва това съсипва наистина Аналия. За капак трябваше да помага на една от професорките във писането и изпращането на някакви писма до министерството на магията и за капак вчера от едно писмо от нейните родители разбра,че малката и сестра е болна от туберкулоза и че вчера са уволнили майка и от болницата поради недостик на пари.Момичето искаше много да помогне на семейството си но не знаеше как точно да го направи. Вчера на нея и беше много тъжно от събитията който се бяха случили и се бе затоворила във себе си.Много искаше да каже на някого своите проблеми ,но не можеше тъй като никой не и говореше даже и Ромео затова тя бе стояла до късно във библиотеката като четеше най-различни книги във опит да забрави всичките си проблеми който и се бяха стоварали . Как само да един ден животът и се бе обърнал на 360 градуса не е истина. Като стана 12,30 на обед момичето най-накрая даваше признак че се събужда Локхард бавно отвори очите си и стна от леглото си. Първото нещо което направи е че си оправи леглото след което отие до едно огледала за да виси как изглежда. Като си видя отражението момицето изпищя и се строполи на земята от ужас. Нейната прелестна коса беше на вълни цялата завързана и бухнала и беше омазана със нещо лепкаво. Кожата и бе мъртвешко бяла заради стреса която беше преживяла вчера,очите и бяха подпухнати ,имаше черни кръгове под очите и пижамата и беше скъсана незнайно за нея как. Хафълпафкатанабързо си взе ободряваш дух,облече се и си оправи косата след което извади от раницата си закуска и започна да закусва. Тя не отиде да обядва във залата ,защото не искашще да чува как някои хора клюкарстват по нейн адрес. След като си изяде закуската момицето се запъти към стаята по транфигурации. След като влезе във класната стая ахна от изненада. Стаята бе трансформирана въ вморе. Момицето много се зарадва като видя какво е направила професорката за тях решила е да ги зарадва и да ги отърве от скучния сив свят в който живеят апоследък . Момицето усети аромата на морска сол и на някакви морски цветя. Нежният бриз нежно галеже разпуснатите коси на девойката ,а това я караше да се успокои и да релаксира.Тя видя как слънцето ярко светеше над красивия морски бряк както и няколко чайки който летят над кристално чистото море. Момицето се усмихна и тъкмо се канеше да тръгне да се разхожда из райското кътче когато се появи професоката и извика всицки уценичи да се съберат за малко при нея. Всички първокусници седнаха не едни шахматно подредени столове и зачакаха какво сте им каже жената. Този час те само преговаряха всичко което бяха казали за транфигурацията като наука от предишния час.След като свършиха със преговора професорката им каза че е доволна от тези коита са си предали домашните ,а другите които не са и предали да побързат Каза и че този път домашно няма да дадън,но след няколко часа сте правят тест след което се чу някой първокусници да ахват от ужас. Професорката каза че до края на часа са свободни и могат да правят каквото си искат. Всички деца се разпръснаха на различни места по брега а Анаилия започна да се забавлява сама което за нея беше доста по-добре отколкото да се депресира и потиска. Часът свъррши и децата излязоха от стаята със огромно нежелание и зачака със огромно нетърпение следващата си ас със професорката. На излизане момичето изненадано видя как Ромео стои и я чака но тя му беше прекалено обидена и наранена за да му заговори затова тя го отбягваше през целия път когато той вървеше след нея.
Върнете се в началото Go down
Алисън Доусън
Дом Слидерин - 1 курс
Дом Слидерин - 1 курс
Алисън Доусън


Брой мнения : 85
Join date : 06.12.2009
Age : 29
Местожителство : НякъДе иЗ ПроСтраНстВотО =]

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyПет Яну 22, 2010 9:54 am

Алис вървеше бавно по стълбите. До началото на часа имаше още много време, затова момичето не бързаше изобщо. Но въпреки това тя стигна до кабинета бързо, където все още нямаше никой. Въпреки това Слидеринката седна покорно на една пейка и си извади учебника.
Тя беше решила да прочете урока, за да е по-сигурна за това което ще взимат днес. Скоро след това учителката дойде и Алис влезе в стаята. Там беше променено. Вместо градинката сега в стаята се беше разположил един голям плаж. Слидеринката въздъхна тихо и си седна на чина.
Лека-полека стаята започна да се пълни с първокурсници с най-различни униформи. Когато стаята се изпълни с разглеждащи погледи, учителката се появи с весел вид и поздрави учениците. Те и отвърнаха в хор.
Урока започна обещаващо интересно. Алис слушаше леко замислено в нейните си неща. Мислите и прехвърчаха като сничове. Тя беше много тъжна и се чудеше дали да пише на родителите си. Много не и се щеше, но ако не им пишеше щяха да дойдат да я приберат.
А тя не искаше да се прибира. Хогуортс беше единственото място където Алис се чувстваше нужна.
Урока мина неусетно и в края на часа всички ученици бяха щастливи, защото учителката не им даде домашно. И Алисън беше щастлива от това.
Затова момичето излезна леко подскачайки от стаята и се запъти към подземията.
Върнете се в началото Go down
http:// www.stardoll.com/member/BoNbOnItO
Ромео Пърсуит
Дом Хафълпаф - 1 курс
Дом Хафълпаф - 1 курс
Ромео Пърсуит


Брой мнения : 134
Join date : 06.12.2009
Местожителство : В нас

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyПет Яну 22, 2010 10:17 am

Ромео обичаше Трансфигурацията и с радост се запъти към мястото, където щеше да се проведе часът по този интересен предмет. Той се учуди, защото там където отиде обстановката беше като в кладната стая по Вълшебство. Имаше пясък, море чиито вълни плавно се движеха, морски животни и ярко слънце. Момчето се настани на едно надуваемо кресло при другите ученици. Професорката им направи преговор на миналия час, като пак им разказа, че Трансфигурацията преобразява един предмет в друг. Като би звънецът всички си тръгнаха бавно, искайки да поседят още малко на "плажа".
Върнете се в началото Go down
Сара Певънзи
Дом Рейвънклоу - 1 курс
Дом Рейвънклоу - 1 курс
Сара Певънзи


Брой мнения : 90
Join date : 06.12.2009

Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 EmptyНед Яну 24, 2010 12:05 pm

Мрачните дни в Хогуортс не бяха отминали.Навън отново бе студено и тъмно , а Сара вече бе загубила надежда , че времето ще се оправи скоро.Тя седеше на едно канапе в общата стая на Рейвъбклоур и се бе зачела в една книга.Момичето се бе унесло в увлекателния разказ и затова не забеляза кога е станало време за часа по Трансфигурация.Тя бързо грабна нещата си и се затича по коридорите към Третия етаж.На стълбите към втория етаж тя се спъна и падна."Пук" чу се нещо и когато детето се опита да се изправи усети ужасна болка в крака си и отново падна.Сара не можа да се изправи още няколко минути , но след много опити успя.Тя измагьоса две патерици , преметна чантата си и забърза към кабинета.Момичето пристугна първо и когато влезе усети топлия морски бриз и мириса на море - по-рано това би я зарадвало , но сега не можа да му се порадва поради болката в крака.Сарита забърза към учителката :
-Добърден професоре - поздрави я детето
-Здравей ми... - професорката спря насред изречението си - Какво ти се е случило миличка - попита притеснено тя
-Ами нищщо особено - аднах и си ударих крака.МАй е счупен , но ще отида до сестрата след часа - обесни момичето
-Не мила отиди веднага - настоя учителката
-Но аз не искам да отсъствам от час - заинати се детето
-Няма проблем мила отивай.И без тов аняма да вземаме нов урок , а само ще си припомним - отвърна учителката - Не искам да те боли отиди сега !
-Добре щом настоявате професоре благодаря и приятен ден!-учтиво отвърна момичето , след което се обърна и бавно се отправи към болничното крило....
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Класна стая №1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Класна стая №1   Класна стая №1 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Класна стая №1
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Нужната стая
» Класната стая.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Училище за вълшебства Хогуортс :: Из замъка :: Хогуортс :: Трети етаж :: Трансфигурация-
Идете на: